Mart Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Nisan Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Yeni Başlayanlar İçin Fotoğraf Atölyeleri

  1. Temel Fotoğraf Atölyesi
  2. Gezi-Yorum Atölyesi
  3. Proje Atölyesi ve Sergi
  4. Fotoğraf Teknikleri Atölyesi

Galata Fotoğrafhanesi’nde fotoğrafçılığa ilk adımlarını atacak katılımcı dostlarımıza dört aşamalı bir yol haritası önermek istiyoruz. Temel Fotoğraf Atölyesi’ni tamamlayanlar bilgi ve deneyimlerini geliştirmek için peşpeşe diğer üç atölyeye veya bu atölyelerden seçecekleri herhangi bir ya da ikisine de katılabilirler.

Fotoğrafa yeni başlayanlar için dört aşamalı yol haritasının ilk adımını oluşturan 16 veya 20 saatlik Temel Fotoğraf Atölyesi'ne katılarak temel bilgileri ve ilk deneyimlerinizi kazanacaksınız. 
Temel Fotoğraf Atölyesi'nin Hafta sonu/Cumartesi, Hafta içi akşam/Salı-Perşembe ya da Hafta içi gündüz/Çarşamba-Cuma gruplarından birini tamamladıktan sonra, dilerseniz pratiğinizi arttırmak amacıyla Gezi-Yorum Atölyesi'ne devam edebilirsiniz. 
İki atölye sürecini yaşadıktan sonra herhangi bir ücret ödemeden katılabileceğiniz Proje Atölyesi'nde fotoğraf rehberlerimizin yönlendiriciliği ile yoğun biçimde pratik yapacak, fotoğraflarınız değerlendirilecek ve proje dönemi sonunda açılacak sergi ile üretimlerinizi fotoğraf ilgilileri ile paylaşabileceksiniz.
Galata Fotoğrafhanesi'nde uzun yıllardır İleri Fotoğraf Teknikleri Atölyesi adıyla yaptığımız atölye çalışması, yeni adıyla Fotoğraf Teknikleri Atölyesi 20 saatlik programıyla, fotoğraf alanındaki gelişiminizi bir üst düzeye taşıyacak. 
Fotoğraf amatörü olarak adlandırılmanızı sağlayacak bu dört aşama sizleri aynı zamanda ileri amatör seviyesine hazırlamayı hedefliyor.

Bir Öneri

Fotoğrafa yeni başlayacak katılımcılarımızın kendilerine bir fotoğraf makinesi edinmeden önce Galata Fotoğrafhanesi’nin öğretici ekibinden öneriler almalarını tavsiye ediyoruz. Öğreticilerimizin tavsiyeleri, sizi zorlayabilecek ve ilk aşamada gerek duymayacağınız bir fotoğraf makinesi ve objektif seti almanızın önüne geçecektir.

Sonraki Adımlar

  • Fotoğrafa yeni başlayanlar için tasarladığımız dört aşamayı tamamladığınızda, fotoğrafçılığın birbirini destekleyen ya da farklı alanlarında bilgi ve deneyim edinmek istediğiniz takdirde, Portre Fotoğrafçılığı, Yücel Tunca İle Belgesel Fotoğraf, Sokak Fotoğrafçılığı, Makro Fotoğraf, Doğum Fotoğrafçılığı, Temel Karanlık Oda, Sualtı Fotoğrafçılığı veya Fotoğraf Kitabı Yapım Atölyesi gibi atölyelere ya da zaman zaman duyurusunu yapacağımız farklı atölyelere devam edebilirsiniz.
  • Fotoğrafçılığınız geliştikçe belgesel fotoğraf alanına ilgi duyduğunuzu düşünmeye başlarsanız sizi, Türkiye’de başka bir benzeri olmayan ve 12 ay süreli Belgesel Fotoğraf Programı’na bekliyoruz.
  • Şunu da hatırlatalım: Galata Fotoğrafhanesi’nde en az bir atölyeye katıldığınızda Belgesel Fotoğraf Programı hariç diğer tüm atölyelerden % 20 indirimle yararlanabileceksiniz.