Mart Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Nisan Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Fotoğrafçılıkta İleri Adımlar

Sualtı Fotoğrafçılığı

2 gün, 5 saat

12 Nisan Perşembe

200 TL (+KDV)
Öğrenciler için: 160 TL (+KDV)

Online Kayıt

Sualtı Fotoğrafçılığı

12-13 NİSAN PERŞEMBE-CUMA

Atölye Gün ve saatler : Perşembe - Cuma / 19.00 - 21.30
Katılımcı Sayısı : 15 kişi (En çok), 6 (En az)
Atölye Bedeli : 200 TL + KDV
Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Kulübü üyelerine 180 TL + KDV


Atölyeye Katılım Koşulları : Temel fotoğraf eğitimi almış olmak, atölyeye katılım için yeterlidir.

 

ATÖLYE İÇERİĞİ
Galata Fotoğrafhanesi, sualtı fotoğrafçılığının Türkiye deki en önemli temsilcilerinden Ateş Evirgen in bilgi ve deneyimlerini aktaracağı "Sualtı Fotoğrafçılığı Atölyesi" ile farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Sualtında dijital fotoğrafçılığın avantajları
Sualtı kabinleri(Housing ler)
DSLR kamera kabinleri
Kompakt kamera kabinleri
Sualtı flaşları
Dahili sualtı flaşları
Harici sualtı flaşları
Sabit ışıklar
Flaşların bölümleri
Sualtında flaş kullanımı
Dijital dosya formatları
Sualtında net fotoğraf çekmek
Sualtı fotoğrafçılığında kompozisyon
Sualtı fotoğraf ekipmanının korunması
Sualtı fotoğrafçılarının uyması gereken etik kurallar

Ateş Evirgen
Ateş Evirgen

1956 yılı Ankara doğumlu, 1979 yılı İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu 1977 yılı Temmuz ayında Caddebostan Balıkadamlar Kulübü nde kursiyer olarak aletli dalışa başladı. Daha sonra 1979 yılında Aktif Balıkadamlar Kulübü nde dalış aktivitelerine devam etti. 1992 yılında Marmara Balıkadamlar Kulübü nün kurucu üyeleri arasında yer aldı. 1982 yılında sualtı fotoğrafçılığına başladı.

1985 yılında PADI Advanced Open Water sertifikası ile ilk uluslararası sertikasını aldı. 1993 yılında PADI O/W Scuba Instructor sertifikasını alarak dalış eğitmenliğine başladı. 1994 yılından itibaren de aynı kuruluşun "U/W Photography Instructor" sertifikası ile sualtı fotoğrafçılığı eğitimleri verdi. Yetiştirdiği öğrencileriyle birlikte Güney Afrika, Mozambik, Galapagos, Costa Rica, Kuzey Kutbu, Güney Kutbu, Maldivler, Endonezya, Kızıldeniz , Mikronezya gibi dünyanın birçok dalış bölgelerinde dalışlar yaparak sualtı fotoğrafları çekti.

Bir çok sektörel, aktüel dergi, bilimsel kitap ve gazetede 300 kadar makalesi ve bugüne kadar 2000 adetten fazla yurt içi ve yurt dışında çekmiş olduğu sualtı fotoğrafı yayımlandı. 2007 yılında "Fotoğraflarla Türkiye Deniz Balıkları" isimli bir kitap yayımladı.

Bir çok kuruluşun ve derneğin karma sergilerine fotoğraf vermesi yanında 1992 yılında İstanbul da 1993 yılında da Bursa da iki kişisel sualtı fotoğrafları sergisi açtı. 1992 yılındaki sergi ülkemizdeki ilk kişisel sualtı fotoğrafları sergisidir.

Sualtı fotoğrafçılığını yaymak ve daha bilinçli bir sualtı toplumu oluşmasına yardımcı olmak amacıyla Sualtı Dünyası dergisini hayata geçirdi. Bugüne kadar 122 sayısı yayımlanan dergi 111 sayıdan itibaren www.sualtidunyasi.com.tr adresinden online olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Sonraki Adımlar

  • Fotoğrafçılıkta İleri Adımlar başlığı altında topladığımız atölyelerden dilediklerinize katıldıktan sonra sizlerle Fotoğraf İşleme Atölyeleri’nde ve Uzun Süreli Programlar’da da buluşmak isteriz.
  • Fotoğraf İşleme Atölyeleri, sayısal fotoğraf üretenlerin veya analog üretimde bulunup fotoğraflarını daha sonra sayısal ortama aktarmak isteyen fotoğrafçıların, hatta grafik alanında çalışanların bilmeleri gereken photoshop yazılımını kullanmayı üç kurda (Başlangıç, İleri ve Ustalık düzeylerinde) öğrenmelerini hedefliyor.
  • Fotoğrafçılığınız geliştikçe belgesel fotoğraf alanına ilgi duyduğunuzu düşünmeye başlarsanız sizi, Türkiye’de başka bir benzeri olmayan ve 12 ay süreli Belgesel Fotoğraf Programı’na, hemen sonrasında Belgesel Fotoğrafta Ustalık Düzeyi Programı’na ve fotoğraf editörlüğü konusunda kendinizi geliştirmek isterseniz Türkiye’de sadece Galata Fotoğrafhanesi’nde yürütülen Editörlük Programı’na bekliyoruz.
  • Unutmayın: Galata Fotoğrafhanesi’nde en az bir atölyeye katıldığınızda Belgesel Fotoğraf Programı hariç diğer tüm atölyelerden % 20 indirimle yararlanabiliyorsunuz.