Ağustos Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Eylül Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Editörlük Programı


Online Kayıt

Editörlük Programı

Fotoğrafçılığın en önemli alanlarından biri olan Fotoğraf Editörlüğü üzerine Türkiye'deki tek eğitim programı olan Fotoğraf Editörlüğü Programı, gerek fotoğrafçıların kendi fotoğraf serilerini oluşturma sırasındaki planlamalarını, gerekse de çektikleri fotoğrafların seçim ve sıralamalarını daha nitelikli yapmalarını sağlamak üzere oluşturuldu.
Program aynı zamanda, Türkiye'deki fotoğraf dünyasının en büyük eksiklerinden biri olan eğitimli fotoğraf editörü açığını azaltmayı ve profesyonel hayata editör yetiştirmeyi de hedefliyor.
Fotoğraf Editörlüğü Programı'nın bir diğer hedefi de fotoğrafçı olsun olmasın, fotoğraf okur-yazarlığı konusunda kendini yetiştirmek isteyenlere yeni bir alan açmak.
Dört ay süreli Fotoğraf Editörlüğü Programı, Türkiye'nin farklı gazete, dergi, ajans ve kolektiflerinin editör ve fotoğrafçıları ile akademisyenlerinin verdiği uygulamalı seminerlerden oluşuyor.

 

Sonraki Adımlar

  • Uzun Süreli Programlar’ına devam eden ya da tamamlayan katılımcılarımız, Galata Fotoğrafhanesi’nin web üzerinden yayın yapan www.ajanstabloid.com adresindeki haber fotoğrafçılığı, foto-röportaj ve fotoğraf serileri sitesinde üretimlerini paylaşabiliyor, dönem sonlarında açılan sergilerde fotoğraflarını sergileyebiliyor ve Fotoğraf Vakfı tarafından düzenlenen Belgesel Fotoğraf Günleri’nin organizasyon ekibinde gönüllü olarak görev alabiliyor.